top of page

4.

KOBIETY KOBIETOM

 

KRĄG KOBIET W OLSZTYNIE

 

 

"Siostrzeństwo staje się mocne, kiedy kobiety postrzegają się wzajemnie
                                                     jako równe części całości."                                 

                                                                                    Amie Sams 

 

 

Kobiece Kręgi są dawną praktyką, kiedy żeńska część społeczności spotykała się, aby wspólnie śpiewać, tańczyć, pracować, być. Dziś biegniemy przed siebie, czasami gubiąc same siebie, ale nierzadko gubiąc relacje z innymi kobietami. Czy umiemy BYĆ razem? 

Poczujmy na nowo moc i wartość Kobiecych Kręgów, gdzie możemy dzielić się radością, otrzymywać uwagę, wsparcie, motywację do działania, kiedy zaczynamy rezygnować z siebie.

Kobiece Kręgi to spotkanie w prawdzie, doświadczanie siostrzeństwa. To przestrzeń do rozwijania swojej kobiecości, mocy, własnej wartości, intuicji... To czas wspólnego BYCIA, doświadczania, dzielenia się, wspierania.

W zależności od potrzeb podczas Kręgu mogą pojawić się także ćwiczenia, medytacje, praca z ciałem, taniec, wobec tego warto przynieść wygodne ubranie.

Zasady podczas Kręgu:

 1. Krąg to czas święty, dlatego nie spóźniamy się ani nie wychodzimy wcześniej.

 2. Kobieta trzymająca, czy też zwołująca krąg, otwiera go, mówiąc o intencji spotkania i przypomina obowiązujące zasady.

 3. Uczestniczki zabierają głos po kolei, mówi jedna osoba naraz, trzymająca przedmiot mocy. Osoba, która nie ma w ręku przedmiotu mocy, milczy.

 4. Mówiącej nie przerywa się komentarzami ani pytaniami.

 5. Słuchamy z uważnością i empatią, bez oceniania, nie udzielamy rad.

 6. Mówimy jedynie o sobie i swoich uczuciach, nie opowiadamy o innych, nie uogólniamy, nie krytykujemy.

 7. Kiedy przychodzi nasza kolej, nie musimy mówić, możemy milcząco przekazać dalej przedmiot mocy.

 8. Wszystkich obowiązuje zasada poufności – aby krąg był bezpiecznym miejscem. To, co zostało wyrażone, pozostaje w kręgu.

 9. Jeżeli nasza wypowiedź zajmuje nieproporcjonalnie dużo czasu albo łamiemy którąś z zasad, Zwołująca ma prawo dać nam znać cichą grzechotką.

 10. Zwołująca zamyka krąg, dziękując za przybycie. Nie podsumowuje wypowiedzi ani nie komentuje ich.

„Kręgi Kobiet są po to, żeby stworzyć kobietom bezpieczną przestrzeń, w której mogą wyrażać wszystko, co im leży na sercu. Otrzymać uwagę, empatię, współczucie, zrozumienie, odzwierciedlenie, uzdrowienie, wzmocnienie, wsparcie i inspirację do działania. Naczelną zasadą kręgu jest prawda. Ego zostaje wyautowane, bo tu celem nie jest, żeby komuś zaimponować czy wywrzeć wrażenie. W kręgu chodzi o to, żeby naprawdę dzielić się sobą.”

 

Tanna Jakubowicz Mount

Inwestycja:

30 zł (ilość miejsc jest ograniczona do 12 osób). Gwarancją miejsca na kręgu jest wpłata 30 zł na konto DOBREGO PORTU: 19 1140 2004 0000 3802 5703 6728 z dopiskiem "KRĄG" lub wykupując bilet na stronie https://www.dobryport.com/nadchodzace-wydarzenia

  bottom of page