top of page

Jak medytować?

Zaktualizowano: 27 mar 2020

"Czasami musisz usiąść samotnie na podłodze w cichym pokoju, aby usłyszeć własny głos i nie pozwolić, aby tonął w hałasie innych"

Charlotte Eriksson
Z grupy FB Medytacje w Polu Serca dostaję ostatnio informacje, typu: "ciężko idą mi medytacje", "w jaki sposób mam medytować?", "nie potrafię odgonić myśli w czasie medytacji" itp. Postanowiłam trochę Was wspomóc w praktykowaniu medytacji i podpowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę.


Poniżej opiszę, w jaki sposób możecie kierować Swoją uwagę podczas świadomego oddechu. Poprowadzę Was także do przestrzeni Serca.


Podczas medytowania ważne jest miejsce, przynajmniej na początku ;). Zadbaj o komfort dla siebie tak, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Bliskich możesz poinformować, że przez określony czas będziesz "niedostępna/y", wobec tego wszelkie pilne sprawy przed lub po medytacji możecie rozwiązać. Wywietrz pomieszczenie. Przygotuj sobie wygodne miejsce: poduszkę lub koc, na którym usiądziesz. Jeśli trudno siedzieć Ci bez oparcia, możesz usiąść przy ścianie lub na krześle, fotelu. Nie polecam leżenia, bo najzwyczajniej zaśniesz. Usiądź wygodnie. Możesz zapalić świecę.

Zamknij oczy i skup swoją uwagę na oddechu. Niech Twoja uważność podąża za Twoim oddechem. Obserwuj, jak Twój wdech wchodzi nosem, a wydech wychodzi ustami. Zasil tlenem wszystkie swoje komórki, organy, wędrując oddechem od czubka głowy aż po stopy. Wydychając wypuść od stóp aż po głowę wszelkie napięcia stres, ból... Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie rób nic na siłę, staraj się akceptować to, co się pojawia i pozwól po chwili temu odpłynąć, tak jak na niebie pojawiają się chmury, które po chwili przemieszczają się.


Kiedy poczujesz, że Twój oddech teraz przemieszcza się swobodnie w Twoim ciele, wszelkie blokady, napięcia połącz się ze swoim sercem i oddychaj razem z nim, aż poczujesz przepływające fale energii. Z każdym wdechem zaczynaj wpuszczać do siebie spokój, łagodność i harmonię. Wdech, wydech, wdech, wydech....

Po chwili z wydechem zacznij wypuszczać to, co już Ci zbędne, niepotrzebne... Wydech...

Powtarzaj tą praktykę, aż poczujesz uspokojenie fal w swoim wnętrzu.


Zapraszam do wspólnego praktykowania na grupie Medytacje w Polu Serca.


Jeśli medytowanie sprawia Tobie trudność, zapraszam do mojej medytacji prowadzonej w zakładce Nagrania: 5. Medytacja - spokój wewnętrzny, harmonia, równowaga, która pomoże Ci w tej praktyce.


Pozdrawiam


Izabela

116 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


    bottom of page