top of page

Cykl: Refleksyjnie po sesji: Ustawienie wcieleniowe

Ustawienia wcieleniowe? Takie też bywają.


Przyszła do mnie klientka na indywidualną sesję. Była zmieszana, zdziwiona i nie mogła znaleźć przyczyn tego, co wydarzyło się ostatnio w jej życiu. Kobieta po trzydziestce, była w półtorarocznym związku. Mieli za sobą dobry czas ale i wspólne plany na przyszłość. Po powrocie klientki z wyjazdu w rodzinne strony zaplanowany mieli wspólny wyjazd wakacyjny. Jednak na drugi dzień pobytu u rodziny, kobieta otrzymała telefon od partnera, który mówił jej bardzo przykre rzeczy, mówił o niej, że jest złym człowiekiem oraz że nie chce mieć z nią nic do czynienia. Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy, a mężczyzna nie chciał także nic wyjaśniać. Kiedy kobieta opowiedziała mi tą sytuację uznałam, że zobaczymy w ustawieniu ich relację na głębszym poziomie - jaka jest jej dynamika. W indywidualnych ustawieniach niekiedy ja wchodzę w reprezentację i tym razem weszłam w reprezentację mężczyzny. Kobieta stanęła naprzeciwko mnie i od razu poczułam, że nie jest to historia z obecnego życia. Jesteśmy w innych czasach, bardzo odległych a mężczyzna miał w sobie bardzo dużo gniewu do kobiety - była to jakaś dawna niewyjaśniona sprzed wielu lat sprawa między nimi.

Po ustawieniu klientka potwierdziła, że z ust mężczyzny padły te same słowa, które parę dni temu usłyszała od byłego już partnera.

Nie będę tu ujawniać całego przebiegu ustawienia z szacunku do tej historii.

Chcę zwrócić uwagę, że niezależnie czy ustawienie dotyczy naszej osobistej obecnej w tym życiu historii, czy sięga poprzednich żyć, czy też dotyczy rodowych sytuacji, zawsze szukam rozwiązań, które są możliwe na ten moment. Jeśli zablokowany został ruch miłości, zostało coś nie zadośćuczynione, nie wzięto za coś odpowiedzialności, staram się dotrzeć do tego punktu. Dla tej historii najistotniejsze było zrozumienie zaistniałej sytuacji, a dzięki temu stanięcie do odpowiedzialności za dawne czyny.


Historia rozstania, której klientka nie była w stanie wyjaśnić, zakończyła się tak, że po kilku miesiącach tenże mężczyzna nawiązał ponownie kontakt z klientką, już z całkowicie innym nastawieniem. Choć nie wrócili do siebie, to pozostali w dobrej relacji.


Otrzymuję często pytania: jaki temat "ustawić"?

Ustawienia są pracą na nieświadomym poziomie i korzysta się z nich w różnych obszarach (zdrowie, sprawy zawodowe, finansowe, rodzinne i wiele, wiele innych).

Wskazówką do tego, że ustawienie może być pomocne jest to, że klient próbował innych metod i dalej nie znajduje rozwiązania sytuacji, albo tak jak moja klienta, która nie wiedziała, co zaszło w jej relacji."


106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


    bottom of page