top of page
Ustawienia organizacyjne/biznesowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Kiedy zacząłem bacznie się przyglądać prawom rządzącym sukcesem i niepowodzeniem w pracy i w zawodzie oraz tym, które działają w ramach przedsiębiorstw i organizacji, zobaczyłem, że wszystko podlega tym samym porządkom."

Bert Hellinger


Ustawienia systemowe mogą służyć do diagnozy problemu, a także do zmiany w danej organizacji.

 

Pomagają w miarę szybki i głęboki sposób pokazać źródła kryzysów i wskazać drogi wyjścia z nich. Metoda jest skuteczna dla  dużych i małych firm, jak również dla jej oddziałów/komórek. 

Ustawienie ma na celu odnalezienie panującego nieporządku systemowego albo prawa do uszanowania. W organizacji każdy zajmuje swoje miejsce w ustalonym porządku. Jeśli jest on zaburzony, mogą pojawić się wtedy konflikty, utrudnienia w komunikacji między pracownikami, blokady w działaniu.

 

Tematyka ustawień może dotyczyć m.in.::

- tworzenia, organizacji, struktury firmy

- rozpoznawania blokad rozwojowych w firmie

- komunikacji pomiędzy komórkami organizacji, mediacji

- ukazania różnych perspektyw w kontekście konfliktu w firmie

- uzyskania nowych wglądów pod kątem rozwoju, zmiany organizacji firmy, restrukturyzacji, fuzji, przekazania firmy, a także przy podejmowaniu ważnych decyzji,​

W sytuacji ustawienia biznesowego z reprezentantami z zewnątrz, każde ustawienie jest "zakryte", po to, aby chronić dane klienta i jego firmy. Jedynie klient i terapeuta wiedzą, czego dotyczy ustawienie. Reprezentanci nie mają informacji kogo reprezentują.

Koszt ustawienia jest jednakowy – niezależnie od czasu jego trwania.

Swoją pracę poddaję superwizji.

Ustawienia organizacyjne/biznesowe
    bottom of page