top of page

Ho'oponopono - Cudowna metoda uzdrawiania.




Ho'oponopono


Cudowna metoda uzdrawiania



Cztery magiczne zwroty:



Przykro mi



Proszę, wybacz mi

- Ja wybaczam sobie i wybaczam tobie



Kocham ciebie i kocham siebie

– Aloha



Dziękuję



To niezwykła metoda pochodząca z Hawajów służy m.in. oczyszczaniu oraz uwalnianiu z wszystkich problemów osobistych i międzyludzkich. Trzy jej centralne pojęcia to: odpowiedzialność, wybaczenie i miłość. Amerykańska lekarka dr E. W. Haertig określiła tę technikę, jako najskuteczniejszą metodę rozwiązywania konfliktów, która kiedykolwiek została opracowana w jakiejkolwiek kulturze świata.


Pewna prastara historia rdzennych mieszkańców Hawajów mówi o tym, w jaki sposób każdy człowiek przypomina czarę do picia. W czarze tej płonie cudne delikatne światło: płomień miłości – Aloha. Poprzez tą miłość wszystko staje się możliwe. Za każdym razem jednak, gdy się złościmy lub stajemy się zazdrośni, działa to tak, jakbyśmy wrzucali do tej czary mały kamyk. Ten kamień ogranicza światło i płomień staje się ciemniejszy, ponieważ dwie rzeczy nie mogą jednocześnie zajmować tego samego miejsca. Jeżeli mamy w naszej czarze jeden lub nawet więcej kamyków, po prostu odwracamy ją do góry dnem i kamienie od razu wypadają. Wówczas wewnętrzny płomień miłości, światło Aloha, znów rozbłyska jasnym płomieniem, delikatnym i promieniującym wokół tak, jak jaśniał wcześniej. Ho`oponopono jest po prostu techniką odwracania naszej szali.


Ta prosta i niezwykle skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów poprzez odpowiedzialność, wybaczenie i miłość najpierw wywraca wszystko do góry nogami, by znów ułożyć sprawy tak jak należy. Do tego jednak potrzeba samoakceptacji.



Znaczenie słowa Ho'oponopono


Słowo to składa się z trzech części Ho'o – pono - pono, co oznacza "przywrócenie sprawom właściwego biegu."



Kiedykolwiek, jeśli coś Ci przeszkadza i jesteś pełen/na złości albo po prostu jesteś niezadowolony/a ze wszystkiego, co wokół Ciebie, powiedz sobie w myślach:


“Przykro mi.


Wybaczam Tobie i wybaczam sobie.


Kocham Ciebie i Kocham Siebie.


Dziękuję za uzdrowienie. Dziękuję za przemianę”.


Potem wyjdź z tej sytuacji i obserwuj świadomie swoje myślenie oraz swoje odczucia. Popatrz, co się zmieniło.



Medytacja Ho'oponopono

Przykro mi, że oczekuję, iż inni powinni zaspokajać moje potrzeby. Krytykowałem/am siebie samego/ą i innych, ponieważ byłem/am niezadowolony/a z siebie. Wybaczcie, proszę, że widziałem/am w was błędy i byłem/am zazdrosny/a o tych, którzy potrafili swoje potrzeby wypełniać.

Decyduję się teraz, aby więcej czasu spędzać z sobą samym/ą i dowiedzieć się, jakie są moje prawdziwe potrzeby. Kocham Siebie i Kocham Ciebie. Kocham każdy aspekt siebie i akceptuję siebie w pełni. Akceptuję wszystkich innych ludzi na świecie i daję im wolność bycia takimi, jakimi są. Zaprzestaję własnych osądów, wyzwalając się tym samym z dotychczasowej destrukcyjnej wspólnoty. Koncentrują się na swoim świecie i poprawiam się dzięki poznawaniu siebie. Zbliżam się do samego/ej siebie z dnia na dzień i postępuję według własnego rozeznania. Dziękuję za zrozumienie. Dziękuję za cud. Dziękuję za uzdrowienie.



Tekst powstał w oparciu o książkę Urlich Duprée i Andrea Bruchacova: "Ho'oponopono hawajski rytuał osiągania wewnętrznego spokoju."

502 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


    bottom of page