Ho'oponopono - Cudowna metoda uzdrawiania.
Ho'oponopono


Cudowna metoda uzdrawianiaCztery magiczne zwroty:Przykro miProszę, wybacz mi

- Ja wybaczam sobie i wybaczam tobieKocham ciebie i kocham siebie

– AlohaDziękujęTo niezwykła metoda pochodząca z Hawajów służy m.in. oczyszczaniu oraz uwalnianiu z wszystkich problemów osobistych i międzyludzkich. Trzy jej centralne pojęcia to: odpowiedzialność, wybaczenie i miłość. Amerykańska lekarka dr E. W. Haertig określiła tę technikę, jako najskuteczniejszą metodę rozwiązywania konfliktów, która kiedykolwiek została opracowana w jakiejkolwiek kulturze świata.


Pewna prastara historia rdzennych mieszkańców Hawajów mówi o tym, w jaki sposób każdy człowiek przypomina czarę do picia. W czarze tej płonie cudne delikatne światło: płomień miłości – Aloha. Poprzez tą miłość wszystko staje się możliwe. Za każdym razem jednak, gdy się złościmy lub stajemy się zazdrośni, działa to tak, jakbyśmy wrzucali do tej czary mały kamyk. Ten kamień ogranicza światło i płomień staje się ciemniejszy, ponieważ dwie rzeczy nie mogą jednocześnie zajmować tego samego miejsca. Jeżeli mamy w naszej czarze jeden lub nawet więcej kamyków, po prostu odwracamy ją do góry dnem i kamienie od razu wypadają. Wówczas wewnętrzny płomień miłości, światło Aloha, znów rozbłyska jasnym płomieniem, delikatnym i promieniującym wokół tak, jak jaśniał wcześniej. Ho`oponopono jest po prostu techniką odwracania naszej szali.


Ta prosta i niezwykle skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów poprzez odpowiedzialność, wybaczenie i miłość najpierw wywraca wszystko do góry nogami, by znów ułożyć sprawy tak jak należy. Do tego jednak potrzeba samoakceptacji.Znaczenie słowa Ho'oponopono


Słowo to składa się z trzech części Ho'o – pono - pono, co oznacza "przywrócenie sprawom właściwego biegu."Kiedykolwiek, jeśli coś Ci przeszkadza i jesteś pełen/na złości albo po prostu jesteś niezadowolony/a ze wszystkiego, co wokół Ciebie, powiedz sobie w myślach:


“Przykro mi.


Wybaczam Tobie i wybaczam sobie.


Kocham Ciebie i Kocham Siebie.