top of page

Sun, 19 Jun

|

Park Podzamcze

Planetary Dance - Uzdrawiający Taniec Ziemi. OLSZTYN

Po raz pierwszy w Olsztynie Planetary Dance - Uzdrawiający Taniec Ziemi.

Planetary Dance - Uzdrawiający Taniec Ziemi. OLSZTYN
Planetary Dance - Uzdrawiający Taniec Ziemi. OLSZTYN

Czas i lokalizacja

19 Jun 2022, 19:00

Park Podzamcze, Zamkowa, 11-041 Olsztyn, Polska

O wydarzeniu

Z wielką radością powitajmy PLANETARY DANCE w Olsztynie.

Zapraszamy Was ciepło na Uzdrawiający Bieg Ziemi - Planetary Dance według Anny Halprin, który poprowadzi Anna Glińska - Lachowicz

PLANETARY DANCE 

to prosty, piękny i niezwykle mocny rytuał.

Tancerze poruszają się po 3 okręgach przy akompaniamencie bębnów, wybijających jednostajny rytm. Mogą biec, iść lub stać w centrum.

Krąg zewnętrzny porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, krąg środkowy - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i najmniejszy krąg, trzeci, najbliżej środka porusza się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

Tancerze - biegacze mogą zmieniać okręg podczas ruchu, wykonując półobrót - dołączając do kolejnego kręgu biegaczy.

W centrum wyznaczonym przez symboliczny ołtarz - Tancerze-biegacze zatrzymują się, zamykają oczy, wnoszą Intencję, odpoczywają...

W dowolnym momencie mogą ponownie dołączyć się do krążących na 3 okręgach Tancerzy.

Razem mamy ogromną moc, w medytacji, w ruchu biec możesz dłużej niż zwykle.

Bębny nadają rytm, razem śpiewamy, oddychamy i biegniemy.

Tańczymy/biegamy w intencji Matki Ziemi i Pokoju

DANE ORGANIZACYJNE:

- Godzina 19:00

- 19.06.2022 r. (niedziela)

- Olsztyn, Park Podzamcze

- Wydarzenie darmowe

- Weź ze sobą: 

bęben - zapraszamy wszystkich bębniarzy

grzechotkę (może być słoik z suchym ryżem)

słuchawki 

Do pięknego zobaczenia!

O proawdzącej:

ANNA GLIŃSKA - LACHOWICZ – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego w Zakładzie Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Pedagog resocjalizacyjny, choreoterapeuta, tancerz i instruktor tańca, certyfikowany Arteterapeuta KAJROS, Instruktor Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Tańca, Essen). Absolwentka wielu szkoleń i kursów z zakresu terapii poprzez taniec, m.in.: Life-Art Process, Ruch Autentyczny, 5 Rytmów, ¾ Dance, Medicine Movement, Danza Contemplativa, Taniec Kreatywny, Continuum Movement, Metoda Feldenkraisa, Tańce w Kręgu, Dance Movement Therapy i wiele innych.

Jako pierwsza w Polsce prowadzi terapię tańcem dla osób pozbawionych wolności. Autorka i koordynatorka nowatorskiego Projektu „WYSPA” (Areszt Śledczy w Opolu, Oddział Zewnętrzny w Turawie) promującego terapię tańcem dla skazanych - który zdobył uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została uhonorowana stypendium MKiDN w dziedzinie "Aktywność obywatelska" w roku 2015, a także otrzymała grant MKiDN na realizację swoich działań w zakładach karnych na terenie całego kraju jako projekt „Kultura bez murów” na lata 2017-2019.

Ponad 18 lat doświadczeń zawodowych, ponad 1000 godzin przebytych szkoleń, ponad 70 wygłoszonych referatów na konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, ponad 2000 godzin praktyki na parkiecie.

Udostępnij to wydarzenie

    bottom of page